Mesafeli Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda ve online üyeliksiz sipariş verdiklerinde şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.

Satış Sözleşmesi

Doğukan Motorlu Araçlar İnş. San. Tic. Ltd. Ştd. ( www.OnlineCikmaYedekParca.com ) ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.
Madde – 1

Madde – 2

SATICI BILGILERI
Doğukan Motorlu Araçlar İnş. San. Tic. Ltd. Ştd..

Madde – 3

ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: Doğukan Motorlu Araçlar İnş. San. Tic. Ltd. Ştd. Firmasının e-ticaret mağazası www.OnlineCikmaYedekParca.com’a üye olup ya da üye olmadan alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra alıcı veya müşteri olarak anılacaktır).

Madde – 4

SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:
Mal/Ürün
veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Sekli, sitede belirtildiği gibi olup, bu vaatler alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.
Madde – 5

GENEL HÜKÜMLER
5.1 – ALICI,
Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2
– Sözlesme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için alicinin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde alici veya gösterdigi adresteki kisi veya kurulusa teslim edilir.
5.3
– Sözlesme konusu ürün, alicidan baska bir kisi veya kurulusa teslim  edilecek ise, teslim edilecek kisi veya kurulusun teslimati kabul etmemesinden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Kargodan teslim alınmayan ve ya kargo şirketi ile ALICI arasında doğacak ihtilaftan dolayı ve teslim alınmayan ürünlerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Bu durumdan dolayı doğacak gider ve kargo bedelleri ALICIya aittir.
5.4
– SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 –
Sözlesme konusu ürünün teslimati için is bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmis olmasi ve satis bedelinin alicinin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayitlarinda iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
5.6 –
Ürünün tesliminden sonra aliciya ait kredi kartinin alicinin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satis sözlesmesinde belirttigi kisi veya kuruma teslim edilmis olan ürünü 3 is günü içinde SATICI ya göndermek zorundadir. Böyle bir durumda nakliye giderleri aliciya aittir.

5.7
– SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu aliciya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde alici siparisinin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. Alicinin siparisi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde aliciya ait kredi karti fisinin iptali ve ilgili tutarin alicinin hesabina iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapilan islem elektronik posta araciligi ile ALICIya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. 
5.8
– ALICI ve/veya ALICInin teslimat yapilmasi istedigi kisi ve/veya kurumlara teslim edilmis olan ürünlerin arizali veya bozuk olmasi durumunda, garanti sartlari içinde gerekli onarim veya degistirme isleminin yapilmasi için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafinin teslim aldigi tarihten baslayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri ALICI tarafindan karsilanir. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolmasi halinde, ALICI teslim almis oldugu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadir.

5.9- Is bu sözlesme, alici tarafindan elektronik olarak onaylandiktan (üyelik  gerçeklestirikdikten sonra) www.OnlineCikmaYedekParca.com adresine ulastirildiktan sonra geçerlilik kazanir.

Madde – 6
CAYMA HAKKI:
Alici,
Sozlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 7. maddehükümleri çerçevesinde kullanilmamis, ve ambalajinin zarar görmemis olmasi sarttir. Bu hakkin kullanilmasi halinde, 3. kisiye veya Aliciya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanagi örnegi ile satis faturasi aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedelinin ALICInin kredi karti
hesabina iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girisimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafindaki aksakliklardan dolayi SATICI sorumlu tutulamaz. Satis faturasinin aslinin gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diger yasal
yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanimlik ürünler, hizli bozulan, proglanabilen elektronik beyin aksamı veya son kullanim tarihi geçen ürünler için cayma hakki kullanilamaz. Elektrikli ve ya elektronik parçaların kesinlikle iadesi yoktur. Orijinal parçaların iadesi yoktur. Orijinal Gm etiketli patentli satın alınan parçalarda garanti gereken durumlarda, montaj yapılan araca düzenlenmiş km ve palaka yazılı işçilik faturası, kaşe ve imzalı bilirkişi raporu, parça faturası fotokopisi gereklidir. Aksi halde garanti kapsam dışıdır.
Madde – 7

Siparişin ödemesi alınmış olsa dahi tedarik edilecek parçanın fiyatının anlık değişiklik göstermesi durumunda www.onlinecikmayedekparca.com – Doğukan Motorlu Araçlar İnş.San.Tic.Ltd.Şti. durumu müşterisine sunduktan sonra oluşabilecek anlaşmazlık halinde tek taraflı olarak sözleşmeyi ve siparişi iptal ederek alınan ücreti müşterisine iade edebilir.

YETKILI MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar, satıcının belirlediği ve kabul edilmiş olan özel hükümler dahilinde tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI nın yerlesim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözlesmenin tüm hükümlerini kabul etmis sayilir.

Saygılarımızla

www.OnlinCikmYedekParca.com

Doğukan Motorlu Araçlar İnş.San.Tic.Ltd.Şti

Opel, Chevrolet, Mokka, insignia, corsa, astra, astra j, astra g, astra h, astra k, astra f, corsa b, corsa c, corsa d, corsa e, combo c, vectra a, vectra b, vectra c, meriva a, zafira, ave, captiva,cruze, lacetti, onlinecikmayedekparca, opel çıkma, opel çıkma yedek parça, chevrolet çıkma yedek parça, chevrolet çıkmacı, opel çıkmacı, ikitelli opel çıkmacı, opel ikitelli çıkmacı

Hızlı Gönderim - OnlineCikmaYedekParca.Com
Kargo Bedava - OnlineCikmaYedekParca.Com
Güvenli Alışveriş - OnlineCikmaYedekParca.Com

0(530) 485 37 97

WHATSAPP NUMARAMIZ

Banka Logoları - OnlineCikmaYedekParca.Com